Konkurs kolęd

Wpisane przez: p. Joanna Pająk-Cieśla
Utworzono: 04 styczeń 2017

konkurs 23Tradycję śpiewania kolęd w okresie świątecznym zapoczątkowaliśmy kolejną edycją Szkolnego Konkursu Kolęd, która odbyła się 20 grudnia 2016 roku. Celem konkursu była popularyzacja kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych oraz promocja uzdolnionych muzycznie dzieci.  Wykonawcy wystąpili solo, w duecie lub zespołowo w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III i IV-VI. Spośród 45 uczestników, jury w osobach: Anny Rzegockiej, Magdaleny Urbańskiej i Anity Kijowskiej nagrodziło następujących laureatów:

W kategorii solista, kl. I - III: I miejsce - Barbara Staroń, II miejsce - Antonina Dmytryszyn, III miejsce - Bartłomiej Staroń, wyróżnienie - Maja Łącka, Jakub Zygmunt;

W kategorii duet i zespół, kl. I - III: I miejsce - Patrycja Kielar, Julia Smolik, Julia Jezierska, II miejsce - Wiktoria Czelny, Sonia Kazanecka, III miejsce - Antonina Guzik, Emilia Markowska, wyróżnienie - Natalia Adamek, Gabriela Owsiak;

W kategorii solista, kl. IV - VI: I miejsce - Patrycja Zborowska, II miejsce - Agata Majchrowicz, III miejsce - Aleks Szczepanik, wyróżnienie -Milena Miezin;

W kategorii duet i zespół, kl. IV - VI: I miejsce - Julia Kobiałka, Nikola Kochanowicz, II miejsce - Emilia Drozd, Amelia Zipper, Kinga Dybaś, III miejsce - Natalia Pelczar, Izabela Leśniowska, wyróżnienie - Julia Pelczar, Julia Albrycht, Natalia Dąbkowicz.

Wszyscy pięknie śpiewali, a publiczność - rówieśnicy z klas - wytrwale oklaskiwali wykonawców. Do zobaczenia w przyszłym roku!

J. Pająk - Cieśla