Zapraszamy na Dni Otwarte

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak
Utworzono: 01 luty 2017

dni otwarte 2017

Misją naszej szkoły jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju, zgodnego z jego zainteresowaniami i uzdolnieniami, dlatego też, dokładamy wszelkich starań, by mądrze towarzyszyć dzieciom w tym początkowym etapie kształcenia, twórczo wspierać ich w wypełnianiu obowiązków i budować poczucie własnej wartości. W szkole pracują nauczyciele z dodatkowymi specjalizacjami w zakresie terapii pedagogicznej, neurologopedii, logopedii, surdopedagogiki, tyflopedagogiki, socjoterapii, rehabilitacji ruchowej,  terapii leczniczej, gimnastyki korekcyjnej. Dzieci uczą się w kolorowych, przestronnych salach wyposażonych w nowoczesne środki dydaktyczne.

Swoje zdolności maluchy mogą rozwijać nie tylko w czasie lekcji, ale i poprzez udział w wielu bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych tj.„Angielski na wesoło”, „Klub małego informatyka”, „ Akademia małego matematyka”, „Mały Europejczyk”, „Akademia łamigłówek”, „Akademia tańca”, „Omnibusik”, „Liczę z wesołym kangurkiem”,  „Klub małego twórcy”, „Kreatywne gry i zabawy edukacyjne”, „Klub małego podróżnika”.  Bardzo często też prezentują swoje talenty w konkursach szkolnych, miejskich, powiatowych i ogólnopolskich, w których niejednokrotnie zdobywają wysokie miejsca (w tym semestrze braliśmy udział w 19 konkursach). Barwne i imponujące prace plastyczne naszych uczniów wyeksponowaliśmy na wystawach w mieście: „Krosno jesienią”- wystawa pokonkursowa w Cafe Antonio, „Żyj kolorowo z uczniami SP 14”- hol w Hali Sportowej,  „14-ka chorowitym maluszkom”- przychodnia Medicus. W Kauflandzie zorganizowaliśmy wystawę plakatów świątecznych w celach charytatywnych. Ekspozycje mikołajowych, świątecznych i noworocznych prac powstały również w Galerii Zawodzie oraz w Kwadraciaku w sklepach Bedar i Cmok.

Jako nieliczni, wśród krośnieńskich szkół, propagujemy wśród dzieci idee harcerskie, prowadząc gromadę zuchową „Wesołe Skrzaty”. W naszej szkole odbywają się cykliczne spotkania zuchów z Hufca Krosno. W tym roku rozszerzono działania  i zorganizowano imprezy o szerszym zasięgu: „Jesienne spotkanie zuchów i przedszkolaków” oraz „Mikołajki”.

Od wielu lat współpracujemy z przedszkolami, organizujemy wspólne zajęcia starając się ułatwić przyszłym uczniom adaptację do pracy w szkole i zapewnić równy start. W ramach tej działalności zaprosiliśmy przedszkolaki na wspólną zabawę z okazji „Dnia Chłopaka” oraz zajęcia otwarte w klasie pierwszej. Były też „Plastyczne fryzury Jesieni” i  „Warsztaty świąteczne”. W tym roku szkolnym przeprowadziliśmy wyjątkowy cykl zajęć pod hasłem „Trzeciaki czytają pierwszakom i przedszkolakom”. Uczniowie klas pierwszych oraz wszystkie grupy 5 i 6-latków z okolicznych przedszkoli, przybyły na zaproszenie nauczycieli i uczniów klas trzecich, by uczestniczyć w spotkaniach pod hasłem: „W Krainie Baśni Andersena”, „Wiersze Jana Brzechwy”,  „W świecie czarownic”, „W krainie bajek”, „Zabawne wierszyki”, „ W świecie wierszy ”. Dzieci mogły obejrzeć ciekawe baśniowe inscenizacje,  wysłuchać popisów w pięknym czytaniu baśni, bajek i wierszy, w wykonaniu starszych kolegów. Była to też świetna okazja do zwiedzenia szkoły, a przede wszystkim biblioteki, gdzie nasi goście otrzymali pamiątkowe książeczki. Wszystkie te spotkania dostarczyły każdemu niezapomnianych wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w pamięci.

Uczniowie klas młodszych aktywnie włączają się w realizację różnych projektów edukacyjnych, np. Erasmus + „Graj ze mną i ucz mnie – tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu”,  „Bezpieczna droga do szkoły”, czy „Pierwsza pomoc ”. Uczestniczą w licznych wycieczkach dydaktycznych, turystyczno-krajoznawczych.  Wyróżniają się też wielkim i czułym sercem, które podpowiada im by chętnie i ofiarnie pomagały swoim rówieśnikom, biorąc udział w akcjach charytatywnych „Szlachetna paczka” i zbiórkach pieniędzy przeznaczonych na leczenie chorych kolegów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów.