English cafe

Wpisane przez: p. Matylda Gronicka
Utworzono: 01 luty 2017

english cafe 1Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele:)

Skończyły się ferie zimowe, na których wypoczywaliśmy i aktywnie spędzaliśmy czas ciesząc się zimą i wolnymi dniami. W tym okresie w naszej szkole odbywało się wiele zajęć dla dzieci i młodzieży i była to doskonała okazja do spotkania się i miłego spędzenia czasu.

Podczas ferii odbyły się spotkania "English Cafe" i  mamy nadzieję, że jest to początek istnienia angielskiej kawiarenki w naszej szkole:) Podczas tych feryjnych spotkań uczniowie wraz z opiekunem przynieśli własny poczęstunek – słodycze i przekąski oraz serwowaliśmy angielską herbatkę "English tea":) Wspólny czas spędziliśmy miło i bardzo szybko grając w przeróżne gry rozwijające pamięć, koncentrację i refleks. Była to doskonała okazja do zabawy, śmiechu i wypoczynku ponieważ uczniowie przynieśli własne gry i podzielili się ciekawymi pomysłami na nowe zabawy.

Do ulubionych gier, które poznaliśmy podczas spotkań w "English Cafe" należą:

- Mastermind

- Czego brakuje?

- Kto to jest?

- Słowostworki

- Pizza XXL

- Dixit

- Wyprawa po dżungli

- Język angielski – gra elektroniczna

Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się świetnie grając, śmiejąc się i zajadając pyszności:) Takie spotkania to doskonała okazja do wzajemnego poznania się, zdrowej rywalizacji a przede wszystkim rozwijania pamięci i koncentracji poprzez zabawę.

Po zajęciach w "English Cafe" odbywały się zajęcia "Młody Olimpijczyk", na których uczniowie mogli poszerzać wiedzę językową w zakresie słownictwa i struktur gramatycznych przygotowując się do różnego rodzaju konkursów i olimpiad.

Zajęcia językowe z projektu Erasmus+, "Dookoła świata z językiem angielskim" oraz zajęcia językowe dla uczniów klas szóstych odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 13.15 – 14.00 w sali 16. Na tych zajęciach w ciekawy i innowacyjny sposób poszerzamy wiedzę z języka angielskiego, poznajemy świat, literaturę z różnych krajów oraz rozwijamy inteligencję i pamięć dzięki zabawom dydaktycznym. Mamy nadzieję na kontynuację klubu "English Cafe":) Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów na zajęcia w wymienionych wyżej godzinach.