Nagroda w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię "Cała Polska czyta dzieciom"

Wpisane przez: P. Marta Kokosza
Utworzono: 05 luty 2017

dyplom

W Ogólnopolskiej Akcji cała Polska czyta dzieciom nasza szkoła uczestniczy  od 2002 roku. Co roku przystępujemy do konkursu na najlepiej prowadzoną kampanię. W ogólnopolskim Konkursie zdobyliśmy pięć wyróżnień w tym jedno specjalne za najlepsze akcje. Za rok  2015/2016 zdobyliśmy nagrodę - spośród ponad 100 szkół nasza szkoła znalazła się w szczęśliwej „13”.  Realizujemy program Czytające szkoły – czytamy dzieciom codziennie przez 20 minut. W ramach akcji organizujemy liczne przedsięwzięcia związane z głośnym czytaniem: konkursy plastyczne, muzyczne i artystyczne. Tradycją stał się Kiermasz Taniej Książki oraz Międzyszkolny Konkurs „Pięknie mówię” – osiem  edycji - organizowany także przez naszą szkołę oraz Międzyszkolny  Festiwal My się mówić nie boimy II edycje, który ma być  okazją do prezentacji dokonań dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Dla dzieci czytali już Rodzice, Dziadkowie i Babcie, Nauczyciele, Studenci i Pracownicy szkoły. Dołączyli harcerze i zuchy. Wprowadzamy również elementy programu Nauczanie wartości i Rodzinne czytanie. Realizujemy program Mądra szkoła czyta dzieciom.  Współpracujemy z Krośnieńskim Szpitalem, z Przychodniami Zdrowia,  zbierając książeczki dla dzieci przebywających na leczeniu zgodnie z ideą ogólnopolskiej akcji Zaczytani. Projektujemy dla małych pacjentów gry planszowe w ramach międzynarodowego projektu Erasmus Graj ze mną i ucz mnie. Promujemy czytelnictwo dla najmłodszych poprzez realizację akcji Poczytaj Bratkowi. Wszystkie przedsięwzięcia związane z głośnym czytaniem dla dzieci odbywają się cyklicznie i prezentują wysoki poziom. Systematycznie współpracujemy z Biblioteką Publiczną  krośnieńskimi przedszkolami, Księgarnią Nova, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie, realizując ideę akcji.

W realizację programu CPCD systematycznie włącza się coraz więcej osób także ze środowiska lokalnego. Ogromny potencjał i ciekawe pomysły stanowią doskonałą prognozę na przyszłość.