konkurs literacki ,,Portret sowami malowany''

Wpisane przez: p. Anna Antoniuk, p. Anna Krupa
Utworzono: 01 marzec 2017

konkurs28 lutego w Bibliotece Publicznej  w Krośnie odbyło się wręczenie nagród i podsumowanie konkursu literackiego ,,Portret sowami malowany'' Na konkurs nadesłano około 60 prac z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Wśród laueratów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły Alicja Kuźnar z kl. VIa otrzymała wyróżnienie, natomiast Nina Czarnowska z kl. VId zajęła w konkursie  III miejsce.

W czasie spotkania  laureaci odczytali swoje nagrodzone prace. Niektóre wzbudziły śmiech, a inne sprawiły, że słuchaczom zakręciła się łezka w oku. Jedno jest pewne. Warto, próbować pisać, bo może to sprawić ogromną radość i satysfakcje. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunom literackim pani A. Krupie i A. Antoniuk.

Wzorem ubiegłych lat PWSZ. im. S. Pigonia w Krośnie zorganizowała III Krośnieńskie Dyktando PWSZ. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku nasi uczniowie również biorę w nim udział. 1.03.17r. odbył się etap szkolny dla szkół podstawowych. W naszej szkole bierze w nim udział kilkanaścioro uczniów-życzymy sukcesów. Finał konkursu odbędzie się podczas Dni Akademickich 22 marca 2017r.

A. Krupa i A. Antoniuk