Międzyszkolny Konkurs Integracyjny „My się mówić nie boimy”

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 18 marzec 2017

Międzyszkolny Konkurs Integracyjny

„My się mówić nie boimy”

Edycja III

Piękne wiersze z dawnych lat

konkurs integracyjny 5W dniu 14 marca  2017 roku w naszej szkole odbyła się III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego  „My się mówić nie boimy”. W konkursie udział wzięło 28 uczniów  z  krośnieńskich szkół podstawowych – SP 12,  SP 10, SP 4, SP  12,  SP 14, SP 7, SP 6, SP 5. Celem konkursu jest rozbudzenie językowej twórczości u dzieci szczególnie u tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja umiejętności, okazja do sukcesu, wspólna praca terapeutów, logopedy, pedagoga, nauczycieli i rodziców nad rozwojem mowy dziecka.

Jury w składzie  Erwina Szul – Kijowska, Anita Żywiec, Agnieszka Miezin  oceniało prezentacje ustne utworów w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę właściwy  dobór repertuaru wymowę, tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Była to prawdziwa uczta artystyczna ,w której z radością i nieukrywanym ze wzruszeniem uczestniczyli opiekunowie: rodzice, dziadkowie, nauczyciele Nagrody i wyróżnienia  otrzymali:

Kategoria dzieci młodsze kl I –III

I Nagroda – Antonina Dmytryszyn  SP 14

II Nagroda – Michał Szarek SP 5, Jakub Nowak SP14

III Nagroda –Adam Ćwiąkała  SP 3, Krzysztof Błaż SP4

Tomasz Baliński SP 10

Jan Piech SP4

Aleksandra Jagiełło SP14

Amelia Śnigórska SP14

Michał Juszczyk SP4

Kategoria dzieci starsze kl IV – VI

I Nagroda – Krystian Stefanik SP 3