Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Pięknie mówię Edycja IX

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 29 maj 2017

konkurs 9

Staraj się być raczej człowiekiem wartościowym, niż człowiekiem sukcesu. Albert Einstein

To, co w życiu najważniejsze…, czyli o wartościach w życiu człowieka. To hasło tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego. Wartości moralne to drogowskazy życiowe, które kształtują lepszych ludzi, lepsze życie. Wartości moralne nadają życiu sens. Tak jak języka, uczymy ich od najmłodszych lat. Pomagamy w ten sposób kształtować charakter . To najważniejsza inwestycja w szczęście.

W dniu 12 maja b.r. konkursie recytatorskim  udział wzięli  uczniowie  z  krośnieńskich szkół podstawowych – SP 14,  SP 12, SP 7, SP 10, SP4. Celem konkursu jest rozbudzenie językowej twórczości u dzieci , prezentacja umiejętności, okazja do sukcesu, wspólna praca  nauczycieli i rodziców nad rozwojem i doskonaleniem mowy dziecka.

Jury oceniało prezentacje ustne utworów w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę właściwy  dobór repertuaru, wymowę, tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Była to prawdziwa uczta artystyczna w której z radością i nieukrywanym ze wzruszeniem uczestniczyli opiekunowie: rodzice, dziadkowie, nauczyciele Nagrody i wyróżnienia  otrzymali:

Kategoria dzieci młodsze kl I –III

I Nagroda – Dawid Wajda SP 12, Julia Kołodziejczyk SP14

II Nagroda – Maksymilian Zduń SP14

III Nagroda –Natalia Gerula SP10

Kategoria dzieci starsze kl IV – VI

I Nagroda – Szymon Zygmunt SP14 Wiktoria Głowińska SP 7

II Nagroda – Jagoda Kijowska SP 4

III NagrodaOliwia Stawska SP 7

WYRÓZNIENIA

Występ grupowy : Natalia Duda, Izabela Kokosza, Jagoda Markowicz SP14

Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu Pięknie mówię.