Sprawozdanie z festynu

Wpisane przez: p. C. Kafel, p. J. Pelczar, p. W . Rodzeń
Utworzono: 21 czerwiec 2017

Dnia 2 czerwca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Festyn pod hasłem: „ Szkoła bliżej nas”. Celem imprezy było  włączenie w życie szkoły oraz do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu rodziców, uczniów i nauczycieli, a także rozpowszechnienie zdrowego, sportowego stylu życia.

Podczas festynu, na którym wszyscy świetnie się bawili, można było wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach: konkurencjach sportowych, turnieju strzeleckim,  zajęciach nurkowania na basenie, konkursach, quizach i grach językowych. Każdy mógł zobaczyć pokazy tańca, pokazy akrobatyczne, karate, także pokazy pierwszej pomocy, podczas których można było osobiście sprawdzić swoje umiejętności. Można było również zagłębić się w ciekawy świat chemii i fizyki w czasie prezentowanych doświadczeń, a także spróbować swoich sił w grach i zabawach logicznych. Obejrzeć wiele pokazów multimedialnych, odwiedzić stoisko projektowe Erasmus + oraz kiermasz książki. Malowano twarze w barwy narodowe, oraz inne ciekawe wzory. Ogromnym powodzeniem cieszyło się również studio fryzur. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty śpiewu i tańca na scenie. Wszyscy mogli skosztować bigosu, kiełbasek z grilla, przepysznych ciast oraz zdrowych soków. Każdy, kto tego dnia odwiedził naszą szkołę, miał okazję uczestniczyć w innych niż zazwyczaj zajęciach szkolnych i mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i zaangażowaniu nauczycieli.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy dzięki udziałowi w festynie przyczynili się do integracji naszej społeczności .