Byliśmy na konkursie…Bez piątej klepki

Wpisane przez: p. Jolanta Żółkoś, p. Elżbieta Gancarz
Utworzono: 25 listopad 2017

Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna.

Fryderyk Schiller

k1 copy

k2

W dniu 22 listopada w Osiedlowym Domu Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego Bez piątej klepki. Wbrew nazwie, był to bardzo poważny konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowało ośmioro recytatorów-po cztery osoby z klasy 4a i 4c.Prezentowali wiersze tak uznanych autorów jak Dorota Gellner, Bogusław Michalec, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Aleksander Fredro czy Maria Konopnicka. Poprzez odpowiednie stroje wcielali się w postać Samochwały, Pawła i Gawła, Słonia Trąbalskiego  czy Stefka Burczymuchy. Dla większości uczniów było to nowe wyzwanie w ich szkolnym życiu.

Kiedy Pani przewodnicząca jury ogłaszała wyniki, podkreśliła, że wszystkie dzieci są wyróżnione i dała nam przyzwolenie by tak interpretować ich występ. Mimo że nie zdobyły nagrody, cieszymy się, że nasi wychowankowie wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i aktywnością, aby prawdziwie zaistnieć na dużej scenie. Dzięki wsparciu rodziców i nauczycieli, jak i własnej determinacji dzieci przedstawiły najlepiej jak potrafiły swoje interpretacje, wcieliły się w swoje role.

Dziękujemy im za poświęcony czas, za cierpliwe słuchanie wskazówek, poprawianie usterek. Niech choć małym pocieszeniem będzie dyplom udziału i słodycze. Za rok będzie lepiej- z tą nadzieją podejmiemy wyzwanie za rok.

Jolanta Żółkoś

Elżbieta Gancarz