Czytanie – mądra rzecz!

Wpisane przez: p. Marta Kokosza, p. Agnieszka Miezin
Utworzono: 07 grudzień 2017

zdj 4

W ramach zajęć Koła Miłośników Książki  uczniowie klas I – III uczestniczyli w cyklu zajęć czytelniczo – plastycznych pod hasłem „W Stumilowym Lesie z Kubusiem Puchatkiem i z jego przyjaciółmi”. Dzieci wnikliwie zapoznały się z treścią lektury. Następnie  w grupach projektowały i malowały mapę Stumilowego Lasu. Punktem kulminacyjnym zajęć stał się  wybór najpiękniejszej pracy. W dziecięcym głosowaniu i przy wsparciu dorosłych ekspertów zwyciężyła wspólna praca autorstwa: Patrycji Kielar kl. IIIa , Mai Szymkowiak kl. IIIa, Izabeli Machnik kl.IIIa oraz Moniki Biel kl.IIIc. Na zakończenie odbył się quiz znajomości lektury  i słodki poczęstunek.

Zajęcia okazały się bardzo dużą inspiracją dla uczniów, zwłaszcza, że same dzieci zaproponowały tematykę. Lektura Kubusia Puchatka bawi i uczy od lat.  Wychowała całe pokolenia. To krzepiące, ze w czasach rozwoju  techniki, komputerów i telefonów dzieci chętnie interesują się czytaniem i  lekturą. A mądra szkoła czyta dzieciom!

Marta Kokosza, Agnieszka Miezin