Bezpieczeństwo w szkole

Wpisane przez: p. Tomasz Przybyła
Utworzono: 05 styczeń 2018
Odsłony: 484

przedszkole pokaz

W naszej społeczności szkolnej liczącej ponad 1000 osób bezpieczeństwo i odpowiedzialność za losy drugiego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Troska ta objawia się na wiele sposobów : dbamy o odpowiednie wykształcenie i wychowanie naszych uczniów, zapewniamy im także bezpieczny pobyt w placówce, czego często w natłoku obowiązków szkolnych i domowych nie zauważamy.

Na podniesienie komfortu nauki i pracy w naszej szkole wpłynęły duże inwestycje takie jak: termomodernizacja budynku, wymiana instalacji elektrycznej i oświetlenia, zainstalowanie fotowoltaiki . Bezpieczniej zrobiło się przed i wokół szkoły ze względu na budowę tzw. zatoczki  Kiss& Ride, wymianę bram oraz poprawę jakości ciągów komunikacyjnych (kostka brukowa).Bezpieczeństwu sprzyja także wewnętrzny i zewnętrzny monitoring.

Jednak żadne zabezpieczenia nie zastąpią naszej wiedzy i czujności. Aby je podnieść organizowaliśmy próbne ewakuacje, lekcje z Policjantem, naukę pierwszej pomocy przedmedycznej  połączoną z pokazami prowadzonymi w okolicznych przedszkolach i wiele innych.

Obok planów ewakuacji budynku znajdujących się na korytarzach, oznaczeniach dróg ewakuacyjnych, od lutego w każdej klasie zawisną tablice z numerami alarmowymi i krótkimi instrukcjami postępowania na wypadek zagrożenia. Wspomnieć też należy, że na obiektach basenu krytego , z którego liczne korzystamy znajduje się automatyczny defibrylator.

Nieocenioną rolę pełnią także osoby z zabezpieczenia  technicznego ( Pan kierownik, Panowie konserwatorzy, Panie woźne) które dbają o sprawność wszystkich urządzeń elektrycznych, grzejnych i antypożarowych.

Wspólna praca Dyrekcji, nauczycieli i rodziców, duże wsparcie ze strony Urzędu Miasta, aktywna współpraca z Policją, Strażą Pożarną i innymi służbami przyczyniły się wydatnie do poprawy komfortu nauki i bezpieczeństwa naszych dzieci i nas samych.

Informacje zebrał: T.Przybyła.

foto

Przewiń na górę