DZIEŃ GIER I ZABAW NASZYCH DZIADKÓW w SP 14

Wpisane przez: p. Anna Antoniuk, p. Anna Krupa
Utworzono: 22 styczeń 2018

festiwal gier 1

19 stycznia odbył się w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + Dzień Gier i Zabaw Naszych Dziadków.

Wydarzenie obejmowało także Święto Babci i Dziadka. I właśnie oni - Babcie i Dziadkowie, a także rodzice uczniów tłumnie przybyli w piątek o godz. 12.00 do naszej szkoły. Imprezę zaszczycił też swoją obecnością wiceprezydent miasta Krosna - pan Bronisław Baran. Zaangażowani w projekt nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla gości wiele niespodzianek .

Po przywitaniu zebranych przez  pana dyrektora Roberta Guzika wszyscy mogli obejrzeć piękne  Jasełka przygotowane i  przedstawione przez uczniów klas Va i Vb pod opieką pani Anny Rzegockiej.

Zaprezentowane zostały także filmiki, nakręcone  przez uczniów w ramach  projektu Erasmus+. Prezentowały one gry i zabawy naszych babć i dziadków. Można było się pośmiać i powspominać, jak to wiele lat temu można się było też wspaniale bawić.

Zaproszeni goście mogli też cofnąć się w czasie i wspólnie z wnukami przypomnieć sobie i poczytać różne wiersze z lat swej młodości. Panie z biblioteki przygotowały na tę okazję bogaty repertuar wierszyków oraz… słodki poczęstunek.

Na pięknie przystrojonych korytarzach wszyscy mogli sprawdzić swoją formę w konkurencjach sportowych, pograć w planszówki, w cymbergaja, kółko i krzyżyk czy państwa – miasta. Zarówno dzieci jak i seniorzy świetnie się bawili.

Goście opuszczali nasza szkołę bardzo zadowoleni, a prezydent Baran podkreślał w rozmowach potrzebę organizacji takich imprez środowiskowych również w przyszłości.

Opracowała : Anna Antoniuk

Anna Krupa