Czytanie łączy pokolenia

Wpisane przez: p. Agnieszka Miezin
Utworzono: 24 styczeń 2018

czytanie laczy pokolenia 3

Z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w naszej szkole spotkanie czytelnicze pt. „Czytanie łączy pokolenia”. Na spotkaniu tym przypomnieliśmy bajki, wiersze, rymowanki, wyliczanki, kołysanki, które wszyscy Polacy znają od pokoleń. Są to utwory naszego dzieciństwa. Wszystkie dzieci kochają tego typu wiersze za ich zabawne brzmienie, łatwość zapamiętywania, a także za absurdalność  ich treści.

Przypominając autorów piszących dla dzieci sięgnęliśmy do twórczości poetów znanych i tych nieco zapomnianych, takich jak: Stanisław Jachowicz, Władysław Bełza, Teofil Stanisław Nowosielski, Magdalena Samozwaniec, Hanna Łochocka, Czesław Janczarski, a zakończyliśmy wierszami współczesnych poetek Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek.

Na tę wędrówkę po literaturze dziecięcej XVIII, XIX, XX i XXI wieku zaprosili  Dziadków uczniowie klasy 5a i 5b.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek  oraz gazetki: „Zapomniane lektury, czyli za czytali nasi dziadkowie”, „Pasje czytelnicze naszych rodziców” oraz „Co czytają nasi uczniowie”