Wielkanocny kiermasz i warsztaty decoupage

Wpisane przez: Nauczyciele
Utworzono: 14 luty 2018
Odsłony: 726

warsztaty decoupage

II Dzień Otwarty

d 0 2

5 marca 2018r, w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie z cyklu Dni Otwarte. Przygotowano je pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”, ponieważ organizatorom zależało na kompleksowej edukacji dotyczącej zdrowego stylu życia,
a w szczególności zdrowego odżywiania
i aktywności fizycznej.

Po przywitaniu gości przez Pana dyrektora Roberta Guzika, uczniowie z klasy III a zaprezentowali pouczającą inscenizację na temat dbania o zdrowie. Dzieci ćwiczyły przy muzyce i bawiły się z zuchami, które zaprezentowały swoje pląsy, piosenki
i zabawy. Była też możliwość udziału w zajęciach praktycznych pt. „Wiem co jem”, gdzie przygotowano piramidę zdrowego żywienia. Na szkolnych korytarzach czekało na zaproszonych gości wiele atrakcji. Można było skosztować pysznych, świeżo wyciskanych soków, poznać smaki różnych, zdrowych potraw. W salach lekcyjnych przygotowano dla przedszkolaków zadania interaktywne, które doskonaliły ich umiejętność pracy na komputerze, znajomość j. angielskiego oraz respektowanie zasad obowiązujących w grach planszowych. Dzieci rozwijały swoją wyobraźnię uczestnicząc w zajęciach plastycznych, malując na szkle lub na swojej skórze, upodabniając się w ten sposób do ulubionego bohatera z bajki. W trakcie spotkania uczniowie z klasy IIa, urządzili happening pod hasłem „Powietrze bez śmieci”. Zachęcali w nim wszystkich do dbania o jakość powietrza, wręczali również książeczki o tematyce ekologicznej pt. „W co zamieniają się śmieci?” . Rodzice zatroskani o prawidłowy rozwój swoich pociech mogli skorzystać z konsultacji pedagogicznych oraz logopedycznych. Nauka poprzez zabawę była świetną formą spędzenia wolnego czasu i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 

p. Małgorzata Wach, p. Jolanta Sajdak

foto

I Dzień Otwarty

dz o 126 lutego 2018 r., w naszej szkole, pod hasłem "Mały Olimpijczyk", odbył się pierwszy Dzień Otwarty. Na spotkanie tłumnie przybyły dzieci sześcio i siedmioletnie wraz ze swoimi rodzicami. Goście powitani zostali przez Pana dyrektora Roberta Guzika oraz uczniów z klasy II b i III d, którzy przygotowali zimową inscenizację. W mroźne popołudnie, uczniowie śpiewając piosenki i odgrywając swoje role, przypomnieli przedszkolakom o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Po występie swoje zdolności zaprezentowały dziewczynki  z klasy pierwszej, występując w pięknym pokazie gimnastycznym. Widzowie zauroczeni zostali również tańcem towarzyskim wykonanym przez uczniów z klas starszych. Po pokazach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zimowe zabawy", w którym wzięły udział dzieci 5,6 i 7 letnie z siedmiu krośnieńskich przedszkoli. Spośród 76 prac, nagrodzono 13, a 19 wyróżniono. Mali artyści otrzymali wspaniałe nagrody, które wręczone zostały przez dyrekcję szkoły- Panią Alicję Szepelak oraz Pana Roberta Guzika. Następnie wszyscy zaproszeni zostali na basen, gdzie odbył się pokaz uczniów z I, V i VI klasy sportowej o profilu pływanie. Wielu przedszkolaków miało ochotę na wspólną zabawę  w wodzie. Podczas treningu piłkarskiego na sali gimnastycznej, swoimi umiejętnościami pochwalili się również uczniowie  z klasy sportowej o profilu piłka nożna. Atrakcji nie było końca. Nadszedł więc czas, aby goście sprawdzili się w konkurencjach sportowych. Dzieci z entuzjazmem wykonywały ćwiczenia pod opieką nauczycieli. Bawiąc się pokonywały tor przeszkód, skakały na piłce, rzucały do celu, strzelały do bramki. Po bloku sportowym przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły i sal edukacji wczesnoszkolnej. Na dzieci czekało tam wiele zadań rozwijających wyobraźnię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mozaiki i łamigłówki matematyczne na tablicy interaktywnej. Goście próbowali też swoich sił przy trudniejszych zadaniach logicznych i matematycznych z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych. Uczestniczyli także w grach i zabawach z języka angielskiego.

To był dzień pełen przeżyć i atrakcji. Przedszkolaki miło spędzili czas w szkolnych murach. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek- 5 marca 2018r. od godz.16.00 do 18.00.

p. Magdalena Urbańska

foto

dz o 3

Przewiń na górę