Kiermasz i warsztaty wielkanocne

Wpisane przez: p. Małgorzata Zych, p. Anita Żywiec, p. Anna Rzegocka, p. Anita Kijowska
Utworzono: 24 marzec 2018
Odsłony: 614

1 copy copy

Nie od dzisiaj wiadomo, że najwięcej radości sprawiają własnoręcznie wykonane przedmioty. Jak zrobić ciekawą ozdobę wielkanocną? Sposobów jest wiele, o czym przekonali się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w poniedziałkowe popołudnie12 marca w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były baranki, jajka, króliczki i kurczaczki ozdobione techniką decoupage. Bardzo modna i ciesząca się ostatnio wielką popularnością metoda ozdabiania przedmiotów polega na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, plastik, ceramikę, tkaninę) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Uczestnicy przekonali się, że nie trzeba być osobą szczególnie uzdolnioną plastycznie by wykonać ciekawe ozdoby dla całej rodziny na nadchodzące święta. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne wielkanocne cudeńka.

Warsztatom towarzyszył kiermasz pięknych stroików wielkanocnych i wielobarwnych pisanek wykonanych przeróżnymi technikami (quilling, decoupage, szydełkowe i pasmanteryjne).

Małgorzata Zych

Anita Żywiec

Anna Rzegocka

Anita Kijowska

foto

Przewiń na górę