Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Pięknie mówię”

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 27 kwiecień 2018
Odsłony: 277

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

„Pięknie mówię”

Edycja X

Warto czytać – wierszyki na Dzień Książki

zdj2W dniu 27 kwietnia br. roku w naszej szkole odbyła się X Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Pięknie mówię”. W jubileuszowym konkursie udział wzięło 24 uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych – SP 12, SP 10, SP 4, SP 15, SOSW, Szkoła Muzyczna, SP 14. Celem konkursu jest rozbudzenie językowej twórczości u dzieci, praca nad kulturą żywego słowa, prezentacja umiejętności, okazja do sukcesu, wspólna praca terapeutów, logopedy, pedagoga, nauczycieli i rodziców nad rozwojem mowy dziecka. Konkurs promować ma czytelnictwo, zwłaszcza w dzisiejszym świecie - wśród wynalazków i techniki, gdzie często zapominamy, że czytanie to wspaniała przygoda, zabawa i wielka wartość.

Jury w składzie Beata Szczyrska, Małgorzata Lorenc, Monika Zimmerman oceniało prezentacje ustne utworów w wykonaniu dzieci. Przy ocenie brano pod uwagę właściwy dobór repertuaru, wymowę, tempo, rytm, dykcję, interpretację oraz wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Było to miłe i wzruszające spotkanie, w którym z radością i nieukrywanym wzruszeniem uczestniczyli opiekunowie: rodzice, dziadkowie, nauczyciele. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I Nagroda – Maria Błaszczyk Szkoła Muzyczna, Oskar Bogacz SP4

II Nagroda – Julia Szarek SP12 Karolina Wacek SP 14

III Nagroda –Magdalena Wałęga SP12 Julia Chudzik SP15

WYRÓŻNIENIA

Tomasz Pilat SOSW

Karol Carrella SP 14

Wiktor Ekiert SOSW

Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pracę opiekunom. Życząc dalszych sukcesów zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Pięknie mówię.

zdj1 copy copy copy copy

zdj2

zdj3

zdj4

 

 

Przewiń na górę