Podsumowanie projektu Erasmus+

Wpisane przez: p. Anna Krupa
Utworzono: 28 maj 2018

W dniach od 20.05.do 25.05.2018 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież i nauczycieli z: Włoch, Cypru, Hiszpanii i Turcji, którzy przybyli do nas w ramach podsumowania projektu Erasmus+.

W dniu 24.05.br. w RCKP w Krośnie odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Graj ze mną i ucz mnie-tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu”. Projekt realizowany był przez 3 lata od września 2015r. do sierpnia 2018 roku. Koordynatorem projektu była Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi w Krośnie. W projekcie uczestniczyły szkoły partnerskie z: Cypru, Włoch, Turcji i Hiszpanii. W ramach realizacji projektu każda ze szkół przeprowadziła szereg działań, w które zaangażowała się duża grupa młodzieży i nauczycieli. Produktami projektu są: książka metodyczna, gry dydaktyczne i płyta CD.

W czasie konferencji koordynatorzy projektu przedstawili ciekawą i różnorodną prezentację działań projektowych. Nie zabrakło również oprawy artystycznej, na którą złożyły się wesołe piosenki i taniec. Pod koniec spotkania dyrektor szkoły pan Robert Guzik oraz koordynatorzy projektu ze strony polskiej: wicedyrektor pani Alicja Szepelak, nauczycielki Matylda Gronicka i Agnieszka Kmon, wręczyli certyfikaty udziału w projekcie wszystkim przedstawicielom partnerskich szkół. Zaproszonym gościom bardzo podobały się działania projektowe oraz oprawa artystyczna.

Ponadto goście zwiedzili Bieszczady, kopalnię soli w Wieliczce oraz nasze miasto.

Obcokrajowcy byli pod ogromnym wrażeniem naszej „eleganckiej” szkoły, pięknego miasta oraz gościnności Polaków. Każdy z nich chciałby tu jeszcze wrócić.

A. Krupa