„Jak nie czytam, jak czytam 3”

Wpisane przez: p. Agnieszka Miezin, p. Marta Kokosza
Utworzono: 10 czerwiec 2018
Odsłony: 446

Pobijamy rekord w czytaniu w jednym momencie!

8 czerwca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział, w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”. W zeszłym roku czytało z nami 459 409 uczniów w całej Polsce. Chcemy pobić ten rekord oraz pragniemy pokazać dorosłym, jak się czyta książki.

We wspólnym czytaniu wzięło udział 188 uczniów naszej szkoły z klas 1,2,3 i 5 a. Czytaliśmy „Rzepkę” Juliana Tuwima - każda klasa swój fragment (chóralnie, z podziałem na role, grupowo). Nad sprawnością czytania czuwali wychowawcy.

Biorąc udział w akcji udowodniliśmy, że jesteśmy czytającą szkołą, a dobra zabawa z książką zachęca do sięgnięcia po nią.

Wszystkim biorącym udział uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy.

Przewiń na górę