Spotkanie z policjantem

Wpisane przez: p. Agnieszka Bazan
Utworzono: 05 listopad 2018
Odsłony: 258

1W klasach siódmych i ósmych naszej szkoły odbyły się spotkania z funkcjonariuszem Policji aspirantem sztabowym panem Jerzym Barczentewiczem. Głównym celem spotkania połączonego z prezentacją multimedialną była odpowiedzialność karna nieletnich za zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Młodzież została zapoznana z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Sporo czasu aspirant poświęcił zjawisku agresji i przemocy wśród młodzieży. Ważnym elementem spotkania było bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Myślę, że fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych wśród młodzieży oraz pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza nią. Wierzymy, że będą wcielać w życie usłyszane rady unikając sytuacji niebezpiecznych.

foto

Przewiń na górę