LIRYCZNO-MUZYCZNA WIECZORNICA

Wpisane przez: p. Beata Ślączka, p. Katarzyna Omachel - Cmok
Utworzono: 15 listopad 2018

wieczornica 2,,Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd pochodzi."

W piątek 9 listopada w naszej szkole odbyła się liryczno - muzyczna Wieczornica Patriotyczna poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Czesław Nowak pracownik Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Piotr Grudysz przewodniczący Komisji Edukacji, dyrekcja, nauczyciele, dziadkowie, rodzice, uczniowie. Gościnnie wystąpiła Maja Czepiel, uczennica Szkoły Muzycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło otwarcie wystawy, przygotowanej dzięki uprzejmości Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Naszym celem było ukazanie losu narodu polskiego od chwili ostatniego rozbioru, bohaterską walkę naszych rodaków, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych bohaterów, mieszkańców Krosna i okolic, kobiet i mężczyzn, matek i ojców.

Przy blasku świec dziadkowie, rodzice i uczniowie czytali wiersze o tematyce patriotycznej i wraz ze szkolnym chórem śpiewali pieśni.

Wykonane utwory łączą pokolenia, tworzą poczucie więzi i jedności, poczucie przynależności do Ojczyzny, za którą tak wielu oddało życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wykonawcom za niezapomniany wieczór.

Beata Ślączka

Katarzyna Omachel - Cmok