Regionalny Trójbój Obronny o Puchar Prezydenta Miasta

Wpisane przez: p. Sebastian Staroń
Utworzono: 27 listopad 2018

sukces 2 copy23 listopada uczniowie SP14 wzięli udział w Regionalnym Trójboju Obronnym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i Urząd Miejski w Krośnie. Cele jakie przyświecały tegorocznej edycji trójboju to krzewienie idei strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej, podnoszenie poziomu sprawności obronnej, uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz współzawodnictwo sportowe w zakresie umiejętności sportowo-obronnych.

Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Nikola Gondela, Natalia Nowak i Agnieszka Rajs zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Dodatkowo Nikola zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Mikosz, Wiktor Ostrowski i Jakub Piękoś zajęli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców. W trójboju uczestnicy musieli zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak strzelanie z karabinka pneumatycznego, rzut granatem do celu na odległość 12 m (dziewczęta), 18 m (chłopcy) oraz tor przeszkód który wymagał sporych umiejętności, sprytu oraz wytrzymałości fizycznej.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu.