100 x 100 na 100 lat

Wpisane przez: p. Jerzy Guzek
Utworzono: 04 grudzień 2018
Odsłony: 306

f1W dniu 14 listopada z okazji obchodów 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI Państwa Polskiego w naszej szkole odbyła się „Lekcja historii” połączona ze sztafetą pływacką 100 x 100 metrów stylem dowolnym. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele klas sportowych pływackich oraz chętna młodzież szkolna. Uczestnicy sztafety płynęli 100 metrów dowolnym stylem, a w czasie pokonywania tej odległości na ekranie rozstawionym na niecce basenu pokazywały się ważne wydarzenia z każdego roku od czasu odzyskania niepodległości. Każdy uczeń reprezentował jeden rok. Pokonując 100 metrów przepływał 4 długości basenu i wtedy wyświetlały się 4 najważniejsze wydarzenia z danego roku. Co 10 uczestnik sztafety płynął w biało-czerwonym czepku z godłem Polski i napisem POLSKA. Uczestnicy sztafety otrzymali pamiątkowe medale. Konkurencja rozpoczęła się o godzinie 7.00, a zakończyła po 11. Serdecznie dziękuje dyrektorowi Zespołu Krytych pływalni za udostępnienie pływalni. Radzie Szkoły za dofinansowanie zakupu okolicznościowych medali, a uczniom Wiktorowi Ostrowskiemu i Mateuszowi Górce z klasy IIID Gimnazjum oraz Pani Annie Śnieżek, za trafny i ciekawy wybór najważniejszych wydarzeń na przestrzeni lat 1918 -2018 ujętych w prezentacji. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom.

Kliknij aby obejrzeć

100

 

 

Przewiń na górę