Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

Wpisane przez: p. Beata Szczyrska
Utworzono: 17 grudzień 2018
zdj1 copyW listopadzie nasza szkoła przystąpiła do  IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników" /WLC/. Do konkursu zgłosiło się 18 osób z klas V, VI, VII i VIII.
              Celem konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.
              Uczestnicy będą zdobywać sprawności czytelnicze, rozwiązując testy kwalifikacyjne dotyczące  10 wybranych z konkursowej listy książek.
Uczniowie rozwiązują testy w domu - najlepiej w gronie rodzinnym, ponieważ chwile spędzone razem znakomicie wpływają na relacje rodzinne. Uzupełnione testy sprawdzają koordynatorzy i jeżeli praca ma min. 80 pkt, uczeń jest dopuszczony do I etapu szkolno-bibliotecznego, który odbędzie się w styczniu.
Zwycięzcy (maksymalnie 3 osoby) przechodzą do II etapu - powiatowego.

Życzymy miłego czytania i sukcesu!