„DOM MOICH MARZEŃ”

Wpisane przez: p. Małgorzata Zych, p. Monika Hejnar-Litwin
Utworzono: 20 styczeń 2019
Odsłony: 367

dom moich marzen18

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany przez Podkarpacką Izbę Architektów dla uczniów klas IV szkół podstawowych.Konkurs rokrocznie poprzedzany jest prelekcjami prowadzonymi przez architektów, by przybliżyć młodym wychowankom ideę domu, historię budowania i zaznaczyć rolę architekta      w tworzeniu naszego otoczenia. W tym roku projekty swoich domów nadesłało 1427 dzieci z różnych szkół całego Podkarpacia.

16 stycznia 2019 roku w Holu wyjściowym Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej, na którą udaliśmy się wraz z naszymi laureatami. Wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się bowiem uczeniowie naszej szkoły: Jessica Inglot (IVb) – nagroda; wyróżnienia: Wiktoria Janas (IVa) Maja Śmietana (IVa), Kamila Głąb (IVc), Natalia Adamek (IVd), Jakub Gromek (IVd) i Martyna Mansz (IVe). Ponadto przyznano nagrodę specjalną za wkład pracy dla uczniów klasy 4e SP14.

Podczas wernisażu wręczone zostały dyplomy i wspaniałe nagrody książkowe, mieliśmy także okazję zwiedzić podziemia rzeszowskiego Rynku. Dodać również należy, że barwne, pomysłowe prace naszych wychowanków oglądać będziemy mogli nie tylko na wystawie, wydrukowane w formie kalendarza okolicznościowego, zdobić będą niejedną spośród podkarpackich szkół.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

foto

Przewiń na górę