Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

"Dziel się uśmiechem" 2019

Wpisane przez: p. Katarzyna Szmyd p. Joanna Pelczar, p. Katarzyna Rygiel-Halucha
Utworzono: 01 kwiecień 2019
Odsłony: 577

dziel sie usmiechem4Mamy już dużą wiedzę na temat dbania o zdrowe zęby. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się w ramach projektu pt. "Dziel się usmiechem" zajęcia, na których dzieci zdobyły jeszcze większą na ten temat. 
Poznaliśmy m.in. 4 kroki dbania o zdrowe zęby i piękny uśmiech. 
Są to:
1. mycie zębów,
2. płukanie płynem,
3. żucie bezcukrowych gum po jedzeniu,
4. wizyta u stomatologa,
Na koniec dzieci otrzymały zestawy, które pomogą im w utrzymaniu higieny jamy ustnej. A my mamy nadzieję, że teraz w naszej szkole rozbłysną same promienne uśmiechy. ;-)

foto

Przewiń na górę