Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 26 czerwiec 2019
Odsłony: 724

b1Czytanie jest wspaniałe !

Wokół takiego hasła, jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami z przyjemnością wzięli udział w dwudniowym spotkaniu integracyjno – edukacyjnym przygotowanym przez studentów PWSZ w Krośnie. W dniach 12-14 czerwca, w ramach projektu logopedycznego związanego z tematyką zajęć na studiach, przyszli pedagodzy zaproponowali naszym uczniom magiczne chwile z książką, piosenką, teatrem. Na początek grupa I roku EWWP zaangażowała dzieci w aktywne słuchanie opowieści K. Kolberga „Oskar w świecie bajek, baśni i różnych stworów wyobraźni”. Swe spotkanie z zakresu kultury, moralności i wychowania studenci wzbogacili o własnoręcznie przygotowane upominki, książeczki, kolorowanki, dyplomy i słodkości. Kolejna grupa gości wprawiła naszą szkole w dobry nastrój zawsze aktualnymi piosenkami przy akompaniamencie gitary – Witajcie w naszej bajce. Uczniowie z radością uczestniczyli w interaktywnej zabawie Koszyczek Czerwonego Kapturka i innych zajęciach ruchowych oraz zgadywankach edukacyjnych Obdarowani balonami i słodkościami długo i żywo dzielili się wrażeniami z zajęć. Uwieńczeniem projektu studenckiego stało się przestawienie logopedyczne „O królewiczu, który nauczył się wymawiać zaklęcie”, przygotowane przez II PSO. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z klas I – III. Uczniowie z zapałem pomagali bohaterom inscenizacji w trudnej pracy nad poprawną wymową. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę nad projektem. Obiecujemy, że takie przedsięwzięcia będą kontynuowane.

Marta Kokosza

foto

Przewiń na górę