Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 26 czerwiec 2019
Odsłony: 534

b1Czytanie jest wspaniałe !

Wokół takiego hasła, jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami z przyjemnością wzięli udział w dwudniowym spotkaniu integracyjno – edukacyjnym przygotowanym przez studentów PWSZ w Krośnie. W dniach 12-14 czerwca, w ramach projektu logopedycznego związanego z tematyką zajęć na studiach, przyszli pedagodzy zaproponowali naszym uczniom magiczne chwile z książką, piosenką, teatrem. Na początek grupa I roku EWWP zaangażowała dzieci w aktywne słuchanie opowieści K. Kolberga „Oskar w świecie bajek, baśni i różnych stworów wyobraźni”. Swe spotkanie z zakresu kultury, moralności i wychowania studenci wzbogacili o własnoręcznie przygotowane upominki, książeczki, kolorowanki, dyplomy i słodkości. Kolejna grupa gości wprawiła naszą szkole w dobry nastrój zawsze aktualnymi piosenkami przy akompaniamencie gitary – Witajcie w naszej bajce. Uczniowie z radością uczestniczyli w interaktywnej zabawie Koszyczek Czerwonego Kapturka i innych zajęciach ruchowych oraz zgadywankach edukacyjnych Obdarowani balonami i słodkościami długo i żywo dzielili się wrażeniami z zajęć. Uwieńczeniem projektu studenckiego stało się przestawienie logopedyczne „O królewiczu, który nauczył się wymawiać zaklęcie”, przygotowane przez II PSO. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z klas I – III. Uczniowie z zapałem pomagali bohaterom inscenizacji w trudnej pracy nad poprawną wymową. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę nad projektem. Obiecujemy, że takie przedsięwzięcia będą kontynuowane.

Marta Kokosza

foto

Przewiń na górę