Z życia szkoły

Szanowni Rodzice!

W związku z przywróceniem od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty i od 1 czerwca klas konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły dla klas IV - VII przedstawiamy Państwu do zapoznania się z REGULAMI ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH, EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I KONSULTACJI w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 wraz z załącznikami.

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z opcji wypełnienia w domu oświadczenia rodziców (załącznik nr 1 do regulaminu) zamieszczamy go do pobrania w wersji WORD.

1) oświadczenie rodzica otwórz

2) oświadczenie pracownika otwórz

3) regulamin organizacji zajęć rewalidacyjnych otwórz

4) procedura na wypadek zakażenia otwórz

5) procedura utrzymania w czystości pomieszczeń otwórz

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie poniżej w Aktualnościach.

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Krośnieńska Olimpiada Dzieci i Młodzieży

Wpisane przez: sekretariat
Utworzono: 09 wrzesień 2019
Odsłony: 450

dsc01587 20190909 1736076021

Sto lat temu, 12 października 1919 r. w Krakowie powołany został Komitet Organizacyjny pod nazwą Komitet Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich, który w 1925 r. przekształcił się w Polski Komitet Olimpijski. W związku z tym wydarzeniem w roku 2019, obchodzimy 100-lecie ruchu olimpijskiego w Polsce. W naszym mieście, z tej okazji 7 września 2019 r. odbyła się Krośnieńska Olimpiada Dzieci i Młodzieży.

Głównym organizatorem zawodów, które objęli Honorowym Patronatem: Pan Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Prezydent Miasta Krosna, była Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, zaś pomysłodawcą imprezy byli : Pan Bronisław Baran oraz Pan Artur Lipiński – przedstawiciel PKOL, członek Komisji PKOL ds. współpracy z samorządami, sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie. Uroczystego otwarcia krośnieńskiej Olimpiady, w obecności licznie zaproszonych gości, zawodników i kibiców dokonali Pan Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Krosna oraz Pan Robert Guzik – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14. Wśród znamienitych gości olimpijczyków: Pawła Zygmunta - delegata PKOL na nadanie imienia naszej szkole w 2007 roku, jednego z najlepszych polskich łyżwiarzy szybkich ostatnich lat, medalistę mistrzostw świata i Europy, olimpijczyka z Lillehammer (1994), Nagano (1998), Salt Lake City (2002) i Turynu(2006), Marka Karbarza,mistrza olimpijskiego z Montrealu (1976), mistrza świata z Meksyku (1974),najlepszego siatkarza ligi w 1978 roku, 218 krotnego reprezentanta Polski w siatkówce, Jana Sucha – wielokrotnego mistrza i wicemistrza Polski jako zawodnika Resovi, jedynego polskiego klubu, który reprezentował, uczestnika Olimpiady w Monachium, 102 krotnego reprezentanta Polski, wspaniałego trenera Resovi,

W ramach Krośnieńskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży zawody rozegrano w czterech dyscyplinach: strzelectwie sportowym, pływaniu, koszykówce i siatkówce. Zawody strzeleckie, to jednocześnie XXVII Memoriał w strzelectwie sportowym im. Jana Barana.

W Hali Sportowej przy ul. Legionów walczyły o medale siatkarki. Wystartowało w zawodach cztery drużyny: MKS MOS Wieliczka, UKS Dębowiec, UKS MOSiR Jasło oraz Karpaty MOSiR Krosno. Po zaciętych meczach pomiędzy drużynami ostateczne zwycięstwo wywalczyły zawodniczki UKS MOSiR Jasło, na drugim miejscu podium uplasował się klub z Wieliczki, trzecie miejsce zajęły zawodniczki Karpat Krosno, natomiast czwarte miejsce przypadło zawodniczkom UKS Dębowiec.

Nie obyło się też bez emocji w turnieju koszykarskim, który rozegrano w hali Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Wojska Polskiego. W zawodach koszykarskich wystartowało trzy drużyny chłopięce, które rozegrały mecze pomiędzy sobą. W tej rywalizacji najlepszą drużyną okazali się gospodarze turnieju Junior Basket Krosno, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy AZS Politechnika Rzeszowska, a trzecie miejsce zajęła drużyna BKS MOSiR Brzozów.

W zawodach pływackich wystartowało 159 zawodniczek i zawodników z takich klubów jak: BOSiR Brzesko, MOS Dąbrowa Górnicza, Sokół Rzeszów, Korona Kraków, Fala Ropczyce, Fregata Głogów Małopolski, Fala Kraśnik, Aquarius Lesko, Trójka Puławy, Swim2Win Krosno, Wodnik MOSiR Krosno. Konkurencje rozegrano w różnych kategoriach wiekowych i przeprowadzono je na basenie przy SP 14 w Krośnie. Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Czwartym turniejem rozegranym w ramach Krośnieńskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży było strzelectwo sportowe rozgrywane w ramach Memoriału Jana Barana. Reprezentanci, takich Klubów jak: LOK Strzelec Żyrardów, ZKS Warszawa, Wisły Kraków, Promienia Bochnia, KS LOK Bastion Kęty, KBS Pszczyna, STS Tychy, Husaria Krosno, Nafta Krosno, TKS LOK Tarnów, walczyli w dwóch konkurencjach pistolet i karabin. Wyniki konkurencji w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie www.sp14krosno.pl .

Najbardziej wartościowy wynik w konkurencjach karabinowych zanotowała Bykowska Weronika z TKS LOK Tranów uzyskując wynik 617,6 pkt., a wśród pistoleciarzy triumfował Tomasz Łastówka ze strzelca Żyrardów, którego rezultat wyniósł 565 pkt. Superfinał wygrali: Paszek Weronika z STS Tychy i Sajdak Wiktor z TKS LOK Tarnów.

W Krośnieńskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży z Okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego wzięło udział ponad 320 zawodniczek i zawodników. Podczas uroczystego zakończenia, które odbyło się w Hali Sportowej przy ul. Bursaki, podsumowania całego dnia zmagań sportowych dokonali Panowie Artur, Lipiński, Bronisław Baran oraz Robert Guzik. W swoich końcowych wystąpieniach podkreślali, że olimpizm jest stanem ducha, a rywalizacja sportowa w atmosferze fair play kształtuje od najmłodszych lat. W całej Olimpiadzie rozdano 370 medali za miejsca od 1 do 3 oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Krośnieńska Olimpiada Dzieci i Młodzieży była organizowana przy współudziale środków Gminy Miasta Krosno. Współorganizatorem XXVI Memoriału Jana Barana był Zespół Szkół Naftowych w Krośnie. Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy współuczestniczyli w organizacji zawodów.

Patronat: Polski Komitet Olimpijski, Prezydent Miasta Krosna

Patronat Medialny: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw, Radio RMF MAXX, NOWINY

Sponsorzy: NOWY STYL GROUP, bikemotocenter.pl, GLASMARK, DECOR, MODERN FORMS, CELLFAST, BIMAX, KrosnoDesign-Inwestland-Glasspoint, biuro promocji.pl

Partnerzy: Zespół Krytych Pływalni, MOSiR Krosno, Zespół Szkół Naftowo-Górniczych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2.

 

7 września w Krośnie odbędzie się pierwsza Krośnieńska Olimpiada Dzieci i Młodzieży z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Otwarcie Olimpiady odbędzie na Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie.

Głównym organizatorem Olimpiady jest Szkoła podstawowa nr 14  imienia Polskich Olimpijczyków w Krośnie.

 

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ RELACJE Z WYDARZENIA

 

W Krośnie dobiegła końca I Krośnieńska Olimpiada Dzieci i Młodzieży z okazji 100 lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Obecni byli olimpijczycy.-  siatkarze -Jan Such , Marek Karbarz oraz  panczenista Paweł Zygmunt.  Młodzież rywalizowała w siatkówce, koszykówce, pływaniu oraz strzelectwie sportowym będącym jednocześnie memoriałem Jana Barana. Pomysłodawcą Olimpiady był członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego - krośnianin Artur Lipiński a wykonawcą Szkoła Podstawowa nr 14  im Polskich Olimpijczyków w Krośnie .

W olimpiadzie uczestniczyły drużyny z całej Polski w liczbie ponad 300 zawodników.

 

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ RELACJE Z WYDARZENIA

 

foto1

 

Przewiń na górę