11 listopada - Święto Niepodległości

Wpisane przez: p. E. Klocek
Utworzono: 20 listopad 2019
Odsłony: 86

Polska 

„Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.”


 11 listopada 2019 przeżywaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, do której drogi wiodły przez różne fronty walk narodowowyzwoleńczych . Tę rocznicę  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystą akademią , która odbyła się 12 listopada 2019 r. Montaż słowno - muzyczny  składał się z tekstów lirycznych oddających hołd walczącym, pieśni patriotycznych wykonywanych solowo i śpiewanych przez chór oraz partii narracyjnych przedstawiających drogę Polaków do niepodległości.
 Dla kolejnych pokoleń, które żyją w wolnej Polsce była to lekcja historii i patriotyzmu. Teksty wierszy i piosenek uświadomiły młodym ludziom, czym jest wolność i dlaczego należy o niej pamiętać w niepodległym kraju.
       

Przewiń na górę