Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW"

Wpisane przez: p . Beata Szczyrska
Utworzono: 08 grudzień 2019
Odsłony: 266

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS "WIELKA  LIGA  CZYTELNIKÓW" /WLC/

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym (podobnie, jak i w poprzednim) do Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników /WLC/.

Zgłosiło się 11 chętnych uczniów z klas V-VIII. Są to : Antonina Frydrych, Szymon Jurczyk, Maria Kukla, Julia Łobaza z kl. V b, Natalia Białek  z V c, Gabriela Biały, Rafał Śnigórski, Maria Urba z 6 d, Fatima Hassan, Patryk Krzanik  z 7 d i Maja Pilecka z VIII b.

Koordynatorem szkolnym konkursu jest p. Beata Szczyrska - nauczyciel-bibliotekarz. Zadaniem uczestników konkursu jest przeczytanie 10 książek, a następnie rozwiązanie testów. Wtedy okaże się, kto przejdzie do etapu szkolno-bibliotecznego.

Oto lista książek do przeczytania (można jeszcze zgłosić się do konkursu) :

1. Ende Michael "Momo"

2. Goscinny Rene "Mikołajek"

3. Molnar Ferenc "Chłopcy z Placu Broni"

4. Musierowicz Małgorzata "Kłamczucha"

5. Nienacki Zbigniew "Księga strachów"

6. Niziurski Edmund "Sposób na Alcybiadesa"

7. Olech Joanna "Dynastia Miziołków"

8. Onichimowska Anna "Duch starej kamienicy"

9. Szklarski Alfred "Tomek w krainie kangurów"

10. Terakowska Dorota "Władca Lewawu"

Zapraszam do biblioteki!

Przewiń na górę