Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Dni otwarte - Akademia dociekliwych

Wpisane przez: p. J. Sajdak, p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 11 luty 2020
Odsłony: 190

akademiaAKADEMIA DOCIEKLIWYCH - to kolejny temat DNI OTWARTYCH w naszej szkole poświęcony tym razem nauce. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, które dostosowane do wieku dzieci rozbudzały ich ciekawość, rozwijały zainteresowania i umiejętności. Spotkanie rozpoczęło się od zagadek –„Bajki i baśnie, które znamy”. Potem dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, aerobiku oraz pląsach zuchowych. Goście mieli możliwość oglądnięcia szkoły, klas, świetlicy oraz biblioteki, w której czekała na nich prezentacja przedstawiająca sylwetki polskich sportowców- olimpijczyków „Zaczęło się od hobby, a skończyło na podium”.

Dużym powodzeniem cieszyły się eksperymenty chemiczne, gry logiczne, zabawy matematyczne oraz te wymagające koordynacji wzrokowo-ruchowej. W pracowni komputerowej dzieci pracując w środowisku programowania Scratch miały możliwość programować i tworzyć animacje. Spotkanie było bardzo udane i upłynęło w miłej atmosferze.
Przed przyszłorocznymi pierwszoklasistami jeszcze jedna możliwość odwiedzenia naszej szkoły, 17 lutego 2020r., o godz. 16.30 zapraszamy na Festiwal Nauki i Sztuki Dziecięcej. Będą to warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

foto

Przewiń na górę