Dni otwarte - Akademia dociekliwych

Wpisane przez: p. J. Sajdak, p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 11 luty 2020
Odsłony: 92

akademiaAKADEMIA DOCIEKLIWYCH - to kolejny temat DNI OTWARTYCH w naszej szkole poświęcony tym razem nauce. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, które dostosowane do wieku dzieci rozbudzały ich ciekawość, rozwijały zainteresowania i umiejętności. Spotkanie rozpoczęło się od zagadek –„Bajki i baśnie, które znamy”. Potem dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, aerobiku oraz pląsach zuchowych. Goście mieli możliwość oglądnięcia szkoły, klas, świetlicy oraz biblioteki, w której czekała na nich prezentacja przedstawiająca sylwetki polskich sportowców- olimpijczyków „Zaczęło się od hobby, a skończyło na podium”.

Dużym powodzeniem cieszyły się eksperymenty chemiczne, gry logiczne, zabawy matematyczne oraz te wymagające koordynacji wzrokowo-ruchowej. W pracowni komputerowej dzieci pracując w środowisku programowania Scratch miały możliwość programować i tworzyć animacje. Spotkanie było bardzo udane i upłynęło w miłej atmosferze.
Przed przyszłorocznymi pierwszoklasistami jeszcze jedna możliwość odwiedzenia naszej szkoły, 17 lutego 2020r., o godz. 16.30 zapraszamy na Festiwal Nauki i Sztuki Dziecięcej. Będą to warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

foto

Przewiń na górę