RUT + karaoke – Piosenka o Miłości i Nadziei

RUT + karaoke – Piosenka o Miłości i Nadziei

dzieci

ttps://youtu.be/QTzuOM6hIBAg (kliknij zdjęcie)

RUT - muz. i sł. Mariusz Hejnar, na podstawie Rt 1, 15-18, Pieśń Nad Pieśniami, Midrasz Raba do Księgi Rut. Śpiewają i tańczą Nasze Niebieski Skrzaty.

PODZIĘKOWANIA:

Niebieskie Skrzaty w sposób szczególny pragną podziękować Opatrzności i muzykom: Wojtkowi Inglotowi (inst. klawiszowe i saksofon), Pawłowi Okoniewskiemu (realizatorowi dźwięku), oraz zawsze wiernemu przyjacielowi Skrzatów, Stefanowi Truszowi.

Dziękujemy za patronat naszym dyrektorom: Pani Alicji Szepelak i Panu Robertowi Guzikowi.

Śpiewały Nasze Niebieskie Skrzaty z SP 14 z OS i I: Joasia Kociuba (VIc); Kasia Oberc (VIc),

Milenka Ćwik (IVa), Marysia Patlewicz (IVa), Ania Małecka (IVc), Jola Śmietana (IVc), Ola Data (IVc), Zuzia Kłak (VIb), Dominika Kłak (absolwentka naszej Szkoły).

Wspomogły i pięknie zatańczyły w piosence sześciolatki z Przedszkola nr 5 w Krośnie: Zuzia Malawska, Oliwka Antoń, Agatka Zajdel i Nadia Radwańska.

Dziękujemy również ich Rodzicom.

Dziękujemy również Panu Adamowi za pięknie poskładany teledysk!

W teledysku wykorzystano fragmenty filmu: Opowieści biblijne ST: Opowieść o RUT – dziękujemy!

O CZYM JEST PIOSENKA?

Bohaterką piosenki jest RUT, Moabitka, należąca do narodu graniczącego w czasach biblijnych z Izraelem, oraz Noemi, jej teściowa.

Jak to możliwe, że Rut stała się babcią króla Dawida, a pośrednio prababcią samego Chrystusa (Mesjasza) nie będąc jednocześnie Żydówką? Zachęcamy do zanurzenia się w Księgach Biblijnych, w tym wypadku również do lektury Starego Testamentu, a przede wszystkim do Księgi Rut, by odkryć tajemnicę ubogiej wdowy, cierpiącej głód, RUT. Ta piosenka – próbująca zakopywać waśnie i stereotypy między narodami, szerząc pokój i braterstwo – pragnie do tego zachęcić.

Śpiewaj razem z Skrzatami!

Tekst piosenki:

- Nie moje dziecko! Wrócisz do swego narodu i do twoich bogów, a ja wrócę do Betlejem! Nie mamo:

1. Ref. Twój Naród, jest mym narodem, Bóg Abrahama jest Bogiem mym. Jak dziecko, przy sercu mamy, pod Jego skrzydła schroniłam się. Ref. Nie budźcie miłej mej, pięknej jak Jeruzalem!

- Ależ córko, my nie modlimy się do kamiennych bogów, nie pracujemy w siódmym dniu tygodnia, a do tego narody nas nie lubią. Nie mamo:

2. Ref. Twój naród… On jest tu, Miły mój, mądrzejszy jak Salomon Król.

- Nie mamy tutaj stałego miejsca. Rut, spójrz na gwiazdy, stamtąd oczekujemy Mesjasza i Jego Królestwa! Dlatego, mamo:

3. Ref. Twój naród… Biegnij już, Miły mój. Biegnij ma – ukochana!