Tydzień Edukacji Globalnej 2014

Wpisane przez: p. M. Pelczar
Utworzono: 24 listopad 2014
Odsłony: 2052

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) jest międzynarodową akcją edukacyjną. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach i problemach globalnych. W tym roku TEG odbywa się pod hasłem „Czy wiesz co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG 2014 – Bezpieczeństwo żywnościowe". W ramach 16 edycji Tygodnia Edukacji Globalnej przygotowaliśmy gazetki informacyjne na temat głodu i niedożywienia. Uczniowie wykonali projekty o tematyce bezpieczeństwa żywności oraz zasad zdrowego żywienia. Przygotowaliśmy także audycje poświęconą zasadom zdrowego żywienia. Odbyły się także festivale filmowe o tematyce globalnej oraz lekcje o tematyce żywienia, niedożywienia, dostępu do edukacji na świecie oraz praw człowieka.  Organizatorzy TEG w naszej szkole: Katarzyna Rygiel-Hałucha, Marzena Pelczar, Renata Nowak, Joanna Pająk-Cieśla, Jolanta Lawera, Sebastian Staroń.