Drukuj

„Magurskie wątki zakątki”

Wpisane przez: p. Małgorzata Zych
Utworzono: 16 grudzień 2015
Odsłony: 917

drzewoRozstrzygnięta została X edycja ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Magurskie wątki i zakątki” zorganizowany przez Magurski Park Narodowy.

Co nas zadziwia, co urzeka, co zachwyca w beskidzkich krajobrazach? Na te pytania wspaniale odpowiedziały dzieci ze szkół całego kraju w swoich, wykonanych różnorodnymi technikami, pracach plastycznych.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Małgosia Wójcik (IVc) otrzymała w tym konkursie nagrodę specjalną za „jednoczesną prostotę i głębię”. Natomiast prace: Natalii Tęczy(Va), Ani Boczar(Vd) i Ani Zawadki (Vc) zaprezentowane zostały na wystawie pokonkursowej.

10 XII 2015 gościliśmy w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego MPN w Krempnej, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystości rozdania nagród, spotkaliśmy się z ornitologiem p. Sławomirem Springerem, który opowiadał nam o pracy w terenie podczas wyprawy naukowej do Egiptu i kulisach z życia z ludźmi odmiennej kultury; zwiedziliśmy także salę ekspozycyjną podziwiając spektakl dotyczący beskidzkiej przyrody.

Oto fotorelacja z naszej wizyty.

M. Zych

foto