Bezpieczne zabawy zimowe

Wpisane przez: p. Justyna Krupa
Utworzono: 18 luty 2016

1 copyFerie zimowe to dla dzieci czas zabaw na lodzie i śniegu. Aby te chwile przebiegały w radosnej i spokojnej atmosferze, należy pamiętać o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa, dlatego w naszej szkole uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie pt. ,,Bezpieczne zabawy zimowe”. Podczas wystąpienia dzieci utrwalały ważne numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa:

1. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, korzystaj tylko z miejsc do tego przeznaczonych.
  2. Wybieraj tylko bezpieczne miejsca do zabawy ( z dala od ulic i torów kolejowych).
  3. Zawsze pamiętaj, aby informować rodziców (opiekunów) gdzie oraz z kim będziesz przebywał.
  4. Zjeżdżaj na sankach lub nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni.
  5. Unikaj rozmów z nieznajomymi oraz nie przyjmuj od nich prezentów.
  6. Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.
  7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.