Spotkania czytelnicze

Wpisane przez: p. Beata Szczyrska
Utworzono: 18 marzec 2016
image005W dniach od 3.03 do 21.03.2016 r. odbywają się w bibliotece szkolnej spotkania czytelnicze dla klas I, II i III. Spotkania te mają na celu propagowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".
Po wspólnym rozważaniu razem z p. Beatą, nauczycielem-bibliotekarzem, jakie są plusy czytania książek, dzieci słuchają śmiesznej bajki Joanny Olech pt. "Ząb czarownicy". Tekst ten przygotowały uczennice z kl. 3c - Amelka i Emilka. Następnie dziewczynki zadają pytania dotyczące tekstu. Na zakończenie rozdają kolorowanki.
Takie spotkania z pewnością zachęcą uczniów do częstszego sięgania po  książkę, wszak "nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować".

Beata Szczyrska