Konkurs „Na Najbardziej Oryginalną Książkę Unicef”

Wpisane przez: p. Renata Nowak
Utworzono: 03 kwiecień 2016

zdjęcie unicef logoW ramach zrealizowanego w naszej szkole projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF pt. „MALI uczniowie idą do szkoły”, uczniowie pracujący w projekcie stworzyli własne autorskie książki. Do konkursu zostało zgłoszonych 22 książki. Zdecydowana większość dzieci pisała książki indywidualnie, ale też powstały prace projektowe stworzone przez dwóch autorów. Niemal dla wszystkich dzieci pisanie własnych książeczek było ich literackim debiutem. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością, każda stworzona książka była oryginalna, wyjątkowa i niepowtarzalna.

W tygodniu przedświątecznym w szkole został zorganizowany „Szkolny Konkurs na Najbardziej Oryginalną Książkę UNICEF”. W jednej z sal lekcyjnych została przygotowana wystawa wszystkich zgłoszonych do konkursu książek. Do każdej książki została załączona jej recenzja. W dniu Konkursu uczniowie klas IV-VI i klas II uczestniczących w projekcie  mogli obejrzeć kolekcję książek, przeczytać recenzje i zagłosować na ich zdaniem „najbardziej oryginalną książkę UNICEF”, wrzucając karteczkę z napisanym numerem wybranej przez siebie książki do puli głosów. Ogółem oddano 223 głosy.

Wśród książek, które zdobyły 6 pierwszych miejsc pod względem ilości głosów, znalazły się:

1. Książka nr 5 pt. „W krainie smoków” – Karolina Wójcik kl. VIa   51 głosów
  2. Książka nr 2 pt. „Życie Molahilii i Marahdiego”– Julia Rybczyńska kl. VIb  24 głosy
  3. Książka nr 11 pt. „Podróż życia” - Franciszek Marosz kl. Va oraz książka nr 17 pt. „Słownik obrazkowy”- Oliwia Ostrowska kl. IIf i Gabriela Biały kl. IId  18 głosów
  4. Książka nr 18 pt. „Z pamiętnika Madzi”– Wiktoria Bogacz kl. VIb  15 głosów
  5. Książka nr 9 pt. „Afrykańskie Safari”– Karol Sitarz kl. IVc  10 głosów
  6. Książka nr 12 pt. „Lot do anioła śmierci” – Zuzanna Pelczar kl. VIc i książka nr 19 pt. „Dmuchawiec”- Wiktoria Gac kl. VIb  9 głosów

Biorąc pod szczególną uwagę wkład pracy uczniów, pomysłowość, tematykę i estetykę wykonania książek zostały przydzielone następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsca – Karolina Wójcik i Julia Rybczyńska

II miejsce – Wiktoria Gac

III miejsce – Franciszek Marosz

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Ostrowska i Gabriela Biały, Wiktoria Bogacz, Karol Sitarz, Zuzanna Pelczar.

W dniu 30 marca odbyło się spotkanie podsumowujące Konkurs. Pani dyrektor Alicja Szepelak pogratulowała i podziękowała całej grupie projektowej za ogromny wkład pracy dzieci w napisanie swoich pierwszych dzieł literackich, dodatkowo pięknie oprawionych i zilustrowanych. Podczas spotkania laureaci miejsc i wyróżnień otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki.

Ja również serdecznie dziękuję wszystkim uczniom pracującym w projekcie za zaangażowanie i współpracę, a laureatom Konkursu gratuluję zdobytych miejsc i wyróżnień.

Renata Nowak