Finał V edycji konkursu dla dzieci IV klas szkół podstawowych – „DOM MOICH MARZEŃ”

Wpisane przez: p. Małgorzata Zych
Utworzono: 19 kwiecień 2016
Odsłony: 901

dom moich marzen foto 2 2016

Kilka dni temu w krośnieńskim BWA odbyło się rozdanie nagród w konkursie Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP na „Dom moich marzeń” widziany oczami dziecka.

Konkurs poprzedzają prelekcje w formie prezentacji multimedialnych, prowadzone przez architektów, opisujące ideę domu, historię budowania, rolę architekta w życiu człowieka i w procesie inwestycyjnym. Wszystko po to, by rozpalić w młodych ludziach iskrę ciekawości „jak to jest zrobione” i „po co to jest”.

W wernisażu prowadzonym przez architekta pana Rubena Bardanaszwili uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami, architekci z pracowni ARCHIT studio oraz zaproszeni goście - naczelnik Wydziału Edukacji pani Grażyna Gregorczyk i pan Zbigniew Krasiński – naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Budownictwa w Krośnie.

Prace w ramach V edycji konkursu złożyło aż 1026 dzieci z 23 szkół podstawowych Podkarpacia. Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły z sukcesami biorą udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku wyróżnione zostały prace Zuzi Szteligi  (4a), Niny Menet (4b) i Julii Pelczar (4c). W trakcie wręczenia nagród rozdane zostały równieżkalendarze z wybranymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w BWA.

Małgorzata Zych

Przewiń na górę