Język angielski dla najmłodszych

Wpisane przez: p. Matylda Gronicka
Utworzono: 21 kwiecień 2016

1 copy copyW szkole rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego dla przyszłych uczniów naszej szkoły – obecnych przedszkolaków, które w następnym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji – poznawanie nowych słówek i zdań poprzez gry, zabawy, piosenki i wierszyki.

Przyszli pierwszoklasiści uczestniczą w zajęciach już od dwóch tygodni. Podczas zajęć wykorzystujemy metodę „nauka poprzez zabawę”, która jest głównym elementem realizowanego przez nas projektu europejskiego „Graj ze mną i ucz mnie” Erasmus+.

W trakcie zajęć dokładamy wszelkich starań, aby dzieci poprzez wykorzystanie różnorodnych gier typu memory, karty obrazkowe, bingo oraz gry interaktywne z użyciem tablicy multimedialnej, przyswoiły sobie różnorodne słownictwo z dziedzin takich jak: zwierzęta, rodzina, człowiek, zabawki, pogoda, przyroda, produkty żywnościowe i wiele innych.

Ponadto naszym celem jest zaznajomienie przyszłych uczniów z atmosferą szkoły. Dzięki tym zajęciom dzieci nie tylko nabywają umiejętności językowe, ale również poznają przyszłych kolegów, koleżanki, nauczycieli oraz sale lekcyjne.

Bardzo cieszymy się, że przyszli pierwszoklasiści chętnie i licznie uczestniczą w zajęciach J

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków, którzy w przyszłym roku szkolnym zostaną uczniami naszej szkoły na kolejne zajęcia, które odbywają się w środy i czwartki w godz. 16.00 – 16.45 w sali 202 według podanego poniżej harmonogramu.

Kliknij aby pobrać harmonogram zajęć