Spotkanie z podróżnikiem

Wpisane przez: p. Katarzyna Rygiel-Hałucha
Utworzono: 30 maj 2016
Odsłony: 827

podroznik 016  maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Marcinem Obałkiem, który przyjechał do Krosna z prelekcją: "Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię". Odbyła się ona w Muzeum Rzemiosła w ramach "Krośnieńskich spotkań z podróżnikami".

Podczas spotkania podróżnik podzielił się wrażeniami z udziału w australijskim etapie międzynarodowej wyprawy na antypody. Grupa składająca się z dziewięciu osób z Czech, Słowacji i Polski, zasiadła za sterami żółtych pojazdów z minionych dekad: dwóch trabantów, fiata 126p i dwóch motocykli. Swoją ekspedycję rozpoczęli w Perth, a zakończyli w Darwin. Przez kilka miesięcy pokonali ponad 6 tysięcy kilometrów bezdroży, od wybrzeży Oceanu Indyjskiego aż po Ocean Spokojny.

Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy Australii oraz fascynujące rośliny i zwierzęta. To spotkanie utkwi  nam w pamięci a zdobyta wiedza na pewno przyda się na lekcjach przyrody.

foto

Przewiń na górę