CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 31 maj 2016

plakat3W Ogólnopolskiej Akcji cała Polska czyta dzieciom nasza szkoła uczestniczy  od 2002 roku.  W tym czasie  już czterokrotnie  zdobyliśmy uznanie i wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną Kampanię społeczną. Realizujemy program Czytające szkoły – czytamy dzieciom codziennie przez 20 minut. W ramach akcji organizujemy liczne przedsięwzięcia związane z głośnym czytaniem: konkursy plastyczne, muzyczne i artystyczne. Tradycją stał się Kiermasz Taniej Książki oraz Międzyszkolny Konkurs „Pięknie mówię” organizowany także przez naszą szkołę.  Dla dzieci czytali już Rodzice, Dziadkowie i Babcie, Nauczyciele, Studenci i Pracownicy szkoły. W tym roku studenci PWSZ w Krośnie przygotowali dla naszych uczniów Wesołe spotkanie z wierszem, bajką i piosenką z okazji Dnia dziecka.

Badania naukowe potwierdzają, że czytanie:

• Rozwija język, pamięć i wyobraźnię
  • Zapewnia rozwój emocjonalny
  • Pomaga w wychowaniu
  • Ułatwia naukę
  • Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie
  • Pomaga rozwiązać wiele problemów
  • Uczy wartości moralnych: szacunku, odpowiedzialności, mądrości, odwagi, prawdy, piękna

Głośne czytanie dzieciom jest znakomitą formą edukacji i wychowania oraz najlepszą inwestycją w przyszłość. Codzienne czytanie dzieciom to sprawdzony sposób, by rozbudzić u nich motywację do samodzielnego czytania, które otwiera drogę do wykształcenia, kariery i mądrego życia.