Festyn rodzinny w gościnnym Rymanowie

Wpisane przez: p. Piotr Sęk
Utworzono: 15 czerwiec 2016

festyn rymanow 1413 czerwca (mówią, że dzień pechowy), ale jak się przekonali uczniowie naszej szkoły, jeden z bardziej szczęśliwych dni w ich życiu. Czterdzieści czworo uczniów rano wyruszyło autokarem do Rymanowa Zdroju, aby uczestniczyć w V Jubileuszowym Pikniku Rodzinnym. Atmosfera w autokarze już prawie wakacyjna. Twarze uśmiechnięte, radosne rozmowy i nawet nauczyciele wyglądają na fajniejszych.

Po przybyciu na miejsce przywitała nas wesoła muzyka. Prowadzący festyn animowali zabawy oraz prowadzili stanowiska, na których przeprowadzane były poszczególne konkurencje festynu. A było mnóstwo atrakcji. Można było pokręcić „hula hop”, porzucać ringiem, wykonywać figurki z balonów, zmierzyć się w turnieju umiejętności piłkarskich, czy uczestniczyć w zajęciach medycznych. Bardzo ciekawe zabawy zaproponowano na stoisku Nadleśnictwa Rymanów. Każdy z uczniów mógł zrobić pieczątkę w piasku, ułożyć puzzle zrobione z kawałków drzew, czy też odwzorowywać kształty zwierząt, roślin i liści.

Przed południem odwiedzili festyn strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Rymanowa. Zaprezentowali oni wóz strażacki oraz pokaz umiejętności strażackich. Na zakończenie festynu podsumowano wyniki wszystkich uczestniczących uczniów z różnych szkół powiatu krośnieńskiego.  Po ogłoszeniu wszystkich wyników okazało się, że wszystkie pierwsze miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły. A byli to:

Konkurencje piłkarskie:

Jakub Kozłowski (IVc) – I miejsce