Nasze Krosno czyta głośno

Wpisane przez: p. Marta Kokosza
Utworzono: 05 październik 2016

czyta129 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

W tym roku na dobry początek  przeczytaliśmy dla dzieci z klas pierwszych fragmenty Lotty  z Doliny Awanturników.  Spotkanie  odbyło się w ślicznym szkolnym kąciku czytelniczym w bibliotecznej czytelni. Wspaniała lektura stała się inspiracją do prac plastycznych na Konkurs „Ilustracja do Książki z Kolekcji CPCD”. Starsi uczniowie z przyjemnością wysłuchali bajek pisanych wierszem ze Złotej Kolekcji CPCD.  Dorośli czytali dzieciom w klasach i w plenerze – przy ognisku w Czarnorzekach, a nawet na krośnieńskim rynku. Wspólne czytanie to doskonała okazja lepszego poznania się i integracji. Dostarcza wielu pozytywnych emocji i buduje dobre relacje. Dobra,  przemyślana lektura wprowadza dziecko w świat wartości. Pokazuje jak dobrze spędzać czas wspólnie,  nie obok siebie.

Zachęcamy do wspólnego czytania nie tylko okazjonalnie. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, w której można znaleźć doskonałą lekturę, także Złota Kolekcję książek polecanych przez Fundacje ABC XXI.