EuroWeek - tam każdy dzień jest ciekawy

Wpisane przez: p. Beata Ślączka

ew

W dniach od 9-13.10. 2017 r.  45 uczniów naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyło w specjalistycznym obozie szkoleniowym języka angielskiego tym razem  w pięknej miejscowości Długopole Zdrój położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

Pod kierunkiem wolontariuszy z takich państw jak Indie, Azerbejdżan, Meksyk, Filipiny, Tajlandia, Wietnam, Turcja młodzież wzięła udział w warsztatach integracyjnych, grach i zabawach językowych, dyskusji. Uczniowie pracowali metodą projektu, odgrywali scenki a nawet kręcili filmiki, wszystko w języku angielskim. Dzięki temu doskonalili umiejętności językowe i świetnie się bawili.

Zajęcia uatrakcyjnione były nauką tańców a przygotowane przez wolontariuszy prezentacje pozwoliły na ,,podróżowanie'' po świecie. Nie zabrakło też wycieczek zorganizowanych przez opiekunów do kopalni złota oraz przepięknej Polanicy Zdroju.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty, ale w ich pamięci z pewnością pozostanie nie tylko wiedza i zdobyte umiejętności, ale doskonała zabawa z dużą dawką humoru i szczególna atmosfera charakterystyczna tylko dla tego obozu.

Opiekunowie:

Marzena Pelczar