Wspólne ilustrowanie bajki

Wpisane przez: p. Justyna Krupa

warsztaty 3Dnia 6 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty, w których wzięli udział: nauczyciele, uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania baśni pt. ,,Zebra”. Przeczytany tekst uświadomił nam, że każdy z nas różni się wyglądem, jedne dziecko nosi okulary, inne porusza się na wózku inwalidzkim, są dzieci, które mają inny kolor skóry, czy posługują się innym językiem. W naszym otoczeniu jest wiele inności, ale nie dyskryminujemy innych ludzi, ponieważ wszyscy jesteśmy dobrzy, pomocni i możemy się wiele od siebie nauczyć.

Następnie stworzyliśmy niezwykłe prace przy użyciu różnych materiałów (m.in. farb, kredek, kolorowego papieru, krepiny, tektury). Uczestnicy warsztatów wykazali się nie tylko ogromnym talentem, ale i zaangażowaniem.

Dziękujemy rodzicom i uczniom ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, że po raz kolejny aktywnie i chętnie uczestniczą w organizowanych przez nas warsztatach. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.