OLIMPIJSKI- DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Wpisane przez: p. Waldemar Rodzeń

dzien otwarty 913 lutego 2017 r. był ogromnym wydarzeniem dla sześciolatków i siedmiolatków, które przybyły wraz z rodzicami i rodzeństwem do naszej szkoły na dużą salę gimnastyczną. Spotkanie rozpoczął  Pan dyrektor Robert Guzik.

Przy dźwiękach muzyki zawodnicy dumnie paradowali z flagą olimpijską otwierając sportowe zawody. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu konkurencjach. Był maratonik, rzuty do celu, slalom, skok w dal z miejsca, strzał do bramki, tor przeszkód oraz skoki na piłkach, strzały do bramki. Dzieci z entuzjazmem wykonywały ćwiczenia pod opieką nauczycieli i przy aplauzie rodziców. Zdobywały punkty. Wreszcie nadszedł finał - uczestnicy Olimpiady Sportowej otrzymali  piękne medale. Wysłuchali także piosenki „Nasza szkoła”, która bardzo im się spodobała.

Niespodzianką dla wszystkich był pokaz Pierwszej Pomocy. Dzieciaki z zapartym tchem obserwowały poczynania koleżanek z 5 klasy i uczyły się. Następnie chętne maluchy demonstrowały samodzielnie zdobytą wiedzę i umiejętności np. układając statystę w pozycji bocznej bezpiecznej. Były szczęśliwe i zachwycone. Warto było widzieć miny ich rodziców – bili brawo raz po raz.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły. Tym razem popularnością cieszyła się strzelnica.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w nowej odsłonie naszej szkoły-20.02.2017 r.