Z wizytą w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

Wpisane przez: p. Magdalena Urbańska, p. Elżbieta Juszczyk

m1W piątek, 8 grudnia 2017., uczniowie z klasy Ib i IIb uczestniczyli w kolejnym cyklu  imprezy czytelniczej Mikołajkowe Czytanie Dzieciompod hasłem „Zawód Święty Mikołaj” organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie. Celem  akcji  było przede wszystkim promowanie edukacji czytelniczej oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Spotkanie rozpoczęło się od  głośnego czytania  opowiadania autorstwa Russella Puntera „Wolny dzień Świętego Mikołaja” oraz wierszy o św. Mikołaju w interpretacji uczniów szkół technicznych i branżowych: Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 2, nr 4 i nr 5 w Krośnie.

Wiele radości naszym wychowankom sprawiły rozwiązywane zagadki i  zabawy ruchowe. Dużą  atrakcją było zwiedzanie różnych pomieszczeń biblioteki oraz słodkie upominki i zestaw trzech książeczek dla każdej klasy. Wśród uczestników panował miły, przedświąteczny nastrój. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.