Premiera inscenizacji „Legenda o choince”.

Wpisane przez: p. J. Sajdak, p. J. Filar

legenda o choince 7

18 grudnia 2017 r., zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 na premierę inscenizację    pt. Legenda o choince”.

Choinka jest w Europie najbardziej rozpoznawanym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Jej wygląd fascynuje i zachwyca każdego, bez względu na wiek, dlatego też w tym przedświątecznym czasie, zdecydowaliśmy się na przedstawienie o tej tematyce. Dzieci z klasy II a, przygotowały kostiumy i elementy dekoracji oraz interesująco odegrały powierzone im role. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie z klasy III a, którzy zaprezentowali pastorałki oraz piosenki
o choince z repertuaru dziecięcego. Barwne kreacje, piękna muzyka, a także ciekawie odegrane role, wzbudziły wiele emocji i sprawiły, że występ oglądano z dużym zainteresowaniem. Brawa, które otrzymaliśmy na koniec, zachęciły nas do zaprezentowania „Legendy o choince” naszym szkolnym kolegom.

Wszyscy będziemy miło wspominać tę świąteczną inscenizację, ponieważ było to wyjątkowe połączenie nauki z zabawą. Niektórzy z nas zaczynają już myśleć o kolejnym przedstawieniu.