Spotkanie z cyklu „Wyjątkowi ludzie i ich pasje”.

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak

1 copyW naszej szkole gościł Darth Vader, bohater filmu „Gwiezdne wojny”, który spotkał się z dziećmi klas drugich.  W jego postać wcielił się Pan Andrzej Śnigórski, tato Amelki z klasy IIa i Rafała z klasy IVd. Jest on fanem tego filmu i należy do  Legionu 501. Członkowie tej organizacji tworzą i noszą stroje będące dokładnymi replikami ubrań postaci „ciemnej strony Mocy” jak np. pancerze szturmowców czy uniformy oficerów imperialnych. Celem spotkania było pokazanie dzieciom, że można łączyć swoje pasje, dobrą zabawę i miłe spędzanie wolnego czasu z działalnością charytatywną i niesieniem pomocy innym, gdyż takie są też założenia Legionu 501.Szacuje się, że w 2016 roku, przy wsparciu 501 Legionu zebrano na całym świecie 889 000 $, a Legioniści w ramach wolontariatu oddali ponad 182 000 godzin.Pan Andrzej podał nam wiele ciekawostek związanych z powstawaniem filmu i przygotował interesującą prezentację, którą obejrzeliśmy z zaciekawieniem. Mogliśmy podziwiać wyjątkowy strój, a także zmierzyć się z Lordem Vaderem na miecze świetlne. Pan Śnigórski zwrócił uwagę na to, by umieć odróżniać bohatera fikcyjnego od osoby noszącej jego kostium. Nauczyliśmy się, że warto rozwijać swoje pasje, ponieważ dzięki tej ciekawości świata, każdego dnia odkrywamy fragment jakiejś tajemnicy.To pouczające spotkanie dostarczyło nam wielu wrażeń i pozostanie na długo w naszej pamięci.