Klasa 1a ze świąteczną wizytą w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr 5

Wpisane przez: p. Małgorzata Rodzeń

jaselka

Grupa „Tygryski” wraz ze swoją wychowawczynią  p. Aliną Nawrocką zaprosiła nas na przedstawienie – „Jasełka” wprowadzające nas w tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia. Wzruszająco swoje kwestie recytowały 5-latki ubrane w piękne stroje. Aniołki radośnie śpiewały  kolędy, pastorałki  a pastuszkowie i my im wtórowaliśmy. Cudownie swoje role odegrały dzieci wcielające się w Maryję i Józefa oraz w trzech króli. Barwne i piękne dekoracje dopełniły całości przedstawienia. Podziwialiśmy odwagę małych artystów, ich wdzięk i zaangażowanie. Biliśmy gorące brawa wraz z ich rodzicami. Uśmiech rozpromieniał twarze maluszków. Wymieniliśmy się też małymi słodkimi prezencikami i ofiarowaliśmy małego aniołka. Tak miło było w odwiedzić swoje dawne przedszkole, przywitać się z paniami i odwiedzić ciekawe kąciki np. zwierzątek, domek Mikołaja i zaprzęg z reniferkami. Zaprosiliśmy przedszkolaczki do naszej szkoły na teatrzyk i zabawy, które przygotujemy  specjalnie dla nich.