Drukuj

Spotkanie z Panią Sylwią z Ośrodka Szkoleniowego dla psów – Kumpel

Wpisane przez: p. Lucyna Jankiewicz – Sompel
Odsłony: 474

    kumpel

    W dniu 10 stycznia 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Sylwią z Ośrodka Szkoleniowego dla psów – Kumpel,  w Krośnie.

     Podczas spotkania uczniowie klas  I-III mieli okazję dowiedzieć się jak zachować się podczas napotkania agresywnego  psa, wysłuchać opowiadania o różnych rasach psów, dowiedzieć o ich upodobaniach . Pani Sylwia, która jest treserką psów, zapoznała także dzieci z prezentacjami, filmami obrazującymi smutny los psów w schroniskach oraz ich zachowanie i radość poza klatką, podczas spacerów, tresury  i zabawy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z 4 miesięcznym pieskiem, który jej towarzyszył, rasy: Mały Münsterländer – przedstawicielem rasy psów, należącej do grupy wyżłów w sekcji wyżłów kontynentalnych. Psy te zaklasyfikowane są do podsekcji psów w typie spanielaMałe Munsterlandery to radosne, wytrwałe i chętnie uczące się psy, doskonale sprawdzające się myślistwie, a także jako wierne, czujnie stróżujące psy domowe. Jest to rasa dość rzadko spotykana w Polsce. Znacznie popularniejsza we FrancjiSzwecjiNorwegii oraz w Niemczech.

    Spotkanie to było dla dzieci wzruszające i pouczające, przysporzyło im  także wiele radości podczas bezpośredniego kontaktu z małym, przyjacielskim czworonogiem. Mamy nadzieję, że pozwoliło także zrozumieć, że psy to najwierniejsi przyjaciele człowieka, o których trzeba dbać i należy kochać. Dziękujemy serdecznie za spotkanie. 

foto